Заклад дошкільної освіти №42

Міжнародний день Рідної мови в ЗДО «Джерельце»

Матусин заповіт: Раз мені казала мати: "Можеш мов багато знати, кожну мову шанувати, Та одну із мов усіх, Щоб у серці ти зберіг, В серці ніжну і погідну, Збережу я мову рідну

21лютого Міжнародний день рідної мови. Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші прадіди. Рідне слово буде для всіх оберегом та символом єднання великого народу. З метою відзначення Міжнародного дня рідної мови в ЗДО «Джерельце» відбулися заходи шанування української мови. Сьогодні і діти, і дорослі мали можливість ще раз доторкнутися до краси рідної мови, удосконалити свої знання та навички з українського мовлення, відчути свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, милуються нею та плекають її. Вихователь старшої групи №2 «Соняшник» Бодак – Остіан Н.О. на занятті з розвитку мовлення «Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова» навчала дітей розуміти і збагачувати рідну мову, формувала розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Педагог розширювала знання дітей про красу і багатство української мови. Виховувала любов до рідної мови, рідного краю, його традиції, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою

Рідне слово ( А. Камінчук ). Барвінково, волошково В небі світиться зоря. Починаймо рідне слово Зі сторінки "Кобзаря" . Рідне слово любить ненька І співає: "Люлі - лю" Так любив його Шевченко Так і я його люблю.

У старшій групі №1 «Конвалія» вихователь Ловска М.І. провела інтегроване заняття з розвитку мовлення та малювання на тему:"Ой, яка чудова українська мова" У старшій групі №4 «Сонечко» вихователь Приходько Л.І. провела заняття з ознайомлення з довкіллям на тему:"Слово рідне – мова рідна". На занятті педагог формувала поняття про те, що кожна людина має право на вільне спілкування рідною мовою. Українська мова – це національна рідна мова Українського народу, нею користуються всі державні установи, видаються книжки і газети, ми спілкуємось між собою. На українській мові звучать пісні, колисанки, забавлянки, нею говорили й писали великі поети: Т.Шевченко, Л. Українка. Педагог виховувала у дітей гордість за рідну мову і бажання знати її досконало!

У старшій групі №3 «Веселка» вихователі Буц О.М., Куштан М.М. провели заняття з розвитку мовлення на тему:"Солов’їна калинова, хай усіх єднає мова!". На занятті вихованці мали можливість закріплювати знання про рідний край і багатство нашої неньки України. Педагоги прививають дошкільникам почуття патріотизму і поваги до державних символів та любов до рідної мови.

To Top ↑